Wykorzystanie multimedialnego pakietu eduSens Logopedia-Pro

Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie mogą już korzystać z multimedialnego pakietu eduSens Logopedia-Pro pozyskanego w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”, którego celem jest rozwój kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno‑komunikacyjnych.

Na pakiet Logopedia-Pro składa się dwadzieścia logopedycznych i okołologopedycznych programów multimedialnych. Serię tworzą:

1. Aplikacja logopedy – zarządzająca częścią programów do diagnozy i terapii, umożliwiająca:

- rejestrację uczniów,

- badanie mowy i zapisywanie wyników przeprowadzonej diagnozy,

- wykonywanie odpowiednich ćwiczeń,

- śledzenie postępów w terapii.

2. Gry logopedyczne – zestaw 26 gier sterowanych głosem, uatrakcyjniających terapię logopedyczną dzieci z zaburzeniami mowy na różnym tle.

3. Mówiące obrazki – zestaw kolorowych plansz, animacji i natural­nych odgłosów otaczającego nas świata, zwłaszcza dla dzieci z zaburzeniami rozwo­ju języka i z uszkodzonym narządem słuchu.

4. Zabawy słowem – multimedialne narzędzie uatrakcyjniające postępowa­nie w przypadku zaburzeń rozwoju języka czy opóźnienia rozwoju mowy.

5. Obrazkowy słownik tematyczny – do poszerzania u dzieci słownictwa w poszczególnych kategoriach językowych i doskonalenie umiejętności komunikacyjnych.

6. Logorytmika – multimedialne ćwiczenia ruchowe, słuchowe i słowno-muzyczne wspierające terapię mowy.

LOGOPEDIA PRO to doskonałe narzędzia do terapii komunikacji językowej, w tym także dla uczniów z centralnymi zaburzeniami słuchu, słabo słyszących, czy z zaburzeniami koncentracji i uwagi.

Z „Aktywną tablicą” skuteczniej i łatwiej!