Muśnij mus! MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU ZDROWY TYDZIEŃ/ZDROWA PRZEKĄSKA ,,ZDROWO I KOLOROWO’’ PRAWIDŁOWA HIGIENA JAMY USTNEJ ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ PRZY ZDROWYCH PRZEKĄSKACH ŚNIADANIE DAJE MOC PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA SZKOŁY KONKURS KULINARNY ,,WARZYWA I OWOCE MAJĄ MOCE’’ ZDROWE PIĄTKI ŚNIADANIE NA TRAWIE Święto Jabłka

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE - rok szkolny 2023/2024

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

W dniu 20.12.2023r. w ramach Programu Szkoły Promującej Zdrowie odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV-VIII, które miały na celu przygotować uczniów do udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, aż do momentu przybycia zespołu medycznego. Uczniowie poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze dotyczące: zasłabnięć, duszności, zakrztuszeń i urazów. Przypomniane zostało też prawidłowe postepowanie podczas wezwania pomocy – służą do tego numery alarmowe: 112, 999.

W dniu 11. 04. 2024 w ramach Programu Szkoły Promującej Zdrowie odbyły się warsztaty dla uczniów klas I - III, które miały na celu zapoznanie się z czynnościami ratowniczymi, aż do momentu przybycia pomocy medycznej oraz prawidłowym zachowaniem w momencie  wzywania służb. Uczniowie mieli okazję do obserwowania czynności ratowniczych dotyczących: zasłabnięć, duszności oraz zakrztuszeń. Przypomniane zostały również numery alarmowe: 112, 999.