Muśnij mus! MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU ZDROWY TYDZIEŃ/ZDROWA PRZEKĄSKA ,,ZDROWO I KOLOROWO’’ PRAWIDŁOWA HIGIENA JAMY USTNEJ ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ PRZY ZDROWYCH PRZEKĄSKACH ŚNIADANIE DAJE MOC PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA SZKOŁY KONKURS KULINARNY ,,WARZYWA I OWOCE MAJĄ MOCE’’ ZDROWE PIĄTKI ŚNIADANIE NA TRAWIE Święto Jabłka

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE - rok szkolny 2023/2024

ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ PRZY ZDROWYCH PRZEKĄSKACH

Zdrowe posiłki są kluczowe dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej i umysłowej. Realizując cele Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie klasy 4 b na zajęciach z wychowawcą postanowili przygotować zdrowe przekąski przy domowych sokach owocowych.

Pierwsza lekcja odbyła się pod znakiem owsianki z owocami i orzechami. Wśród dodatków znalazły się borówki, mandarynki, banany, daktyle, winogrona, orzechy laskowe i włoskie.

Drugą spędziliśmy przy zdrowych, domowych sokach i kompotach owocowych. Królował sok z malin, truskawek, porzeczek, wiśni, czereśni oraz śliwek.

Pamiętaj, aby unikać przetworzonego jedzenia, bogatego w cukry i tłuszcze nasycone. Zawsze dobierz różnorodne produkty, aby dostarczyć organizmowi różnorodnych składników odżywczych.