WARSZTATY PROFILAKTYCZNE SOKI I PRZEKĄSKI - LEKCJE WYCHOWAWCZE Cukrzyca - choroba XXI wieku MANUFAKTURA KULINARNA Apel profilaktyczny Zdrowe odżywianie Wiosenny Dzień Profilaktyczno-Sportowy

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE - rok szkolny 2022/2023

Zdrowe odżywianie

21.03.2023r.

Zdrowe żywienie, mądre myślenie!

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Profilaktyki. Poza zajęciami sportowymi, nasi uczniowie zostali poczęstowani smacznymi, owocowymi, ale przede wszystkim zdrowymi musami, które przygotowane zostały przez uczennice Samorządu Uczniowskiego. Nasza akcja miała na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest zdrowa dieta, która ma bardzo duży wpływ na Ich rozwój fizyczny i psychiczny. Musy okazały się też świetnym argumentem przekonującym o tym, że coś co jest zdrowe może być również smaczne. Potwierdzeniem tego była kolejka ustawiająca się po dolewkę naszej bomby witaminowej! Gdyby zdjęcia mogły oddać zapach byłoby bardzo owocowo, zapraszamy do fotorelacji.

Zdrowy piątek w klasie 6b

Zdrowy piatek w klasie 5a

Historia chleba - zajęcia przeprowadzone wśród uczniów klas trzecich. Głównym celem zajęć było zapoznanie i uświadomienie uczniów o zaletach zdrowej żywności. Uczniowie mieli okazję poznać technikę wypieku oraz stosowane naturalne składniki potrzebne do produkcji chleba. To była też dobra okazja do uświadomienia, że naturalna żywność bez dodatków i ulepszaczy jest najzdrowsza i smakuje najlepiej. Nasi uczniowie mieli okazję do samodzielnego uformowania bochenka chleba z masy plastycznej oraz do skosztowania przepysznego zdrowego posiłku.

DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ

ZAPOZNAJ SIĘ Z INFORMACJAMI ZAWARTYMI W PREZENTACJI:

Zdrowy piątek

Uczniowie klasy 3a w ramach zajęć przygotowali pyszne koktajle owocowe. Celem lekcji było przybliżenie uczniom zagadnienia zdrowego odżywiania oraz poznanie smaku i wyglądu różnych owoców. Były to smaczne napoje przyrządzone z różnych owoców cytrusowych takich jak, ananas, pomarańcze, mandarynki, kiwi, banany, a także jabłka, gruszki, maliny i winogrona.  Owoce te wyróżniają się ciekawym smakiem i właściwościami oraz zawierają cenne witaminy. Każdy uczeń mógł poprzez różne zmysły poznać smak, wygląd oraz zapach owoców. Wspólna praca zaowocowała dużą porcją zdrowego, naturalnego deseru w postaci kolorowego koktajlu. Robienie koktajli jest dobrym sposobem na urozmaicenie diety dziecka poprzez miksowanie różnych owoców. Uczniowie z niecierpliwością czekali na efekt końcowy swojej pracy i na chwilę rozkoszy wypijając porcję witamin. Było pysznie!

Śniadanie daje moc!

Klasy I-III naszej szkoły, jak co roku, brały udział w ogólnopolskiej akcji "Dzień zdrowego śniadania". Wszystkie dzieci przyniosły zdrowe produkty do wykonania kolorowych kanapek, koktajli owocowych i warzywno-owocowych szaszłyków.  Nie zabrakło również zdrowych przekąsek przygotowanych przez rodziców w domu.

Zdrowe śniadanie dla dzieci jest  bardzo ważne. Młode umysły potrzebują odpowiedniego  rozpoczęcie dnia.  Zbilansowany posiłek ma  wpływ na zdrowie i wyniki w nauce. Badania pokazują, że dzieci jedzące śniadanie lepiej radzą sobie w szkole, lepiej się koncentrują oraz mają lepsze wyniki w nauce, mają mniej problemów z zachowaniem i są bardziej energiczne. Dzieci, które jedzą śniadanie, mają również większe szanse na utrzymanie prawidłowej wagi. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.